

Op de foto zien we een van de pastoors van de Fellenoordse kerk: pastoor J.M.J.Th. van Wijck. Hij kwam in 1931 naar de parochie.Tot op hoge leeftijd zou Van Wijck, geboren in 1887, daar het bekende gezicht zijn tijdens het celebreren van de H. Mis.
De Piusalmanak geeft een indruk van hoe druk deze zielzorger het in de wederopbouwjaren moet hebben gehad. 5000 zielen telde zijn kerkgemeenschap in het midden van de jaren vijftig. Het is daarom geen verrassing dat Van Wijck hulp kreeg van enkele kapelaans. Die uit de jaren vijftig en zestig waren de priesters Mart. van Asten en J.Th. Coolen.
Reageer hieronder en deel je herinneringen aan de kerk, het leven in de parochie en de geestelijken van vroeger. Foto's kun je sturen naar info@bhic.nl.
Foto's
- De Sint-Antoniuskerk in Fellenoord. Foto: G.J. Drukker, collectie Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed
- Pastoor J.M.J.Th. van Wijck. Collectie Katholiek Documentatie Centrum
Reactie toevoegen